• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Polska firma kupiła najstarsze czeskie biuro podróży

 

Czeskie biuro podróży Čedok, należące do najstarszych i największych biur na terenie Republiki Czeskiej, dnia 10 sierpnia 2016 r. oficjalnie zmieniło właściciela. Nabywcą jest polskie biuro podróży Itaka.

O fakcie tym poinformowała czeskie media amerykańska spółka Odien Group – dotychczasowy właściciel czeskiego Čedoku.

Powstała w 1920 roku spółka Čedok jest obecnie trzecim największym biurem podróży w Czechach pod względem przychodów (po biurach Exim Tours i Fisher). Čedok jest także najlepiej rozpoznawalną marką w branży na rynku czeskim. Jak stwierdził prezes i współzałożyciel Itaki, Mariusz Jańczuk, inwestycja na czeskim rynku stanowi wielkie wyzwanie, ale jest przekonany, że jest ona dobrym krokiem i zagwarantuje firmie sukces.

Čedok ma na terenie Republiki Czeskiej 36 oddziałów i obsługuje rocznie ponad 400 tysięcy klientów. W ostatnich latach odnotowywał jednak straty - w ubiegłym roku na poziomie 181 milionów koron (6,8 mln EUR), a rok wcześniej – 7 mln CZK (259 tys. EUR). Przechody firmy w ub.r. spadły do 2 mld CZK (74 mln EUR). W tym czasie polski lider na rynku turystycznym obsłużył ponad 607 tysięcy klientów, co przyniosło mu zysk w wysokości 34,8 mln PLN (ok. 8,3 mln EUR).

Szczegóły umowy oraz jej wartość nie zostały opublikowane, czeski serwis prasowy „E15” informuje, że cena mogła przekroczyć pół miliarda koron (ok. 19 mln EUR). W najbliższym czasie transakcja przejdzie kontrolę urzędu antymonopolowego. /źródło: Biuletyn Ambasady RP w Pradze/

 

Kursy walut

Reklamy

miejsce na reklame

 

mebelplyt3eksportsekautotrans

 

Reklama

miejscenareklamex

Offers / Oferty

Check the most recent offers from various countries:

  • Poland
  • Germany
  • United Kingdom
  • And many more

Under construction

Kontakt

Kontakt z redakcją:
press.inter.redakcja@wp.pl

Nasze strony:
VITA 50 PLUS - www.Vita50plus.pl
Twój urlop, Twój Weekend - www.twojurloptwojweekend.pl