Z ostatniej chwili:
Dolar pod ostrzałem - środa, 03, czerwiec 2020 15:54
Polska traci na tym,że jest poza strefą euro - niedziela, 24, maj 2020 18:41
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Ekspansja do USA

Opolska firma MM Systemy, wspólnie ze swoim niemieckim partnerem, otworzyła fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Będą w niej produkowane części do samochodów BMW.

Muhr Metalltechnik oraz MM Systemy to rodzinna, średniej wielkości grupa przedsiębiorstw z siedzibą w Wenden w Niemczech oraz w Kątach Opolskich w Polsce. Do tej grupy, w październiku br., dołączyła MM Technics, która ma siedzibę w Newberry, w stanie Karolina w Stanach Zjednoczonych.

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” - tym cytatem Henryego Forda gratulował prezes firmy MM Systemy swojemu wspólnikowi Meinolfowi Muhr otwarcia nowego zakładu MM Technics w Newberry w Ameryce.

Wydarzenie miało miejsce 19 października 2017 r., w środkowej Karolinie. - W każdym calu perfekcja - tak podsumował otwarcie Roland Krause, prezes firmy MM Systemy z Kątów Opolskich.

-To wydarzenie jest dla firm olbrzymim krokiem w przyszłość - twierdzą zgodnie prezesi MM Systemy Roland Krause i Meinolf Muhr.

MM Technics mieści się w Mid-Carolina Commerce Park. Budowa zakładu rozpoczęła się w kwietniu br., a już październiku nastąpiło otwarcie. Budowa trwała zaledwie sześć miesięcy.

Hala MM Technics to projekt architekta Dawida Waloszka. Jest ona odwzorowaniem hali MM Systemy, która mieści się w Kątach Opolskich. Jest wyposażona w taki sam park maszynowy. Docelowo w MM Technics będzie się odbywać produkcja części tłoczonych dla samochodów BMW.

- Mam wrażenie jakbym znajdował się w budynku MM Systemy - żartuje Roland Krause.

- Ufam w sukces i ciągły rozwój naszej działalności - mówił Meinolf Muhr.

Grupa MUHR, właściciel Muhr Metalltechnik, MM Systemy oraz MM Technics, jest dostawcą części dla branży automotive. W zakładach grupy produkowane są takie elementy jak wsporniki, części karoserii czy siedzenia do samochodów specjalnych m.in. w technologii głębokiego tłoczenia i spawania. Odbiorcami części są m.in. Marcedes, Audi, czy BMW. Podopolska firma zatrudnia w tej chwili ponad 30 osób. Tygodniowo produkuje ponad 250 tys. części.

W zakładzie w Kątach Opolskich produkcja ruszyła w 2014 r. Pierwszym projektem była produkcja podzespołu do deski rozdzielczej mercedesa sprintera. Dzięki technologii wykorzystywanej przez MM Systemy część można było „odchudzić” z 132 do 98 kilogramów wagi. Liczne zamówienia spowodowały konieczność rozbudowy firmy.

 

Kursy walut

Reklamy

miejsce na reklame

 

mebelplyt3eksportsekautotrans

 

UWAGA FIRMY !

Tradycyjnie już   nasze czasopismo „Eksport&Import” przygotowuje  na Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego  w Katowicach specjalne wydanie  w którym poruszamy  najważniejsze problemy  tych branż oraz promujemy  najlepsze firmy.

Ponadto w numerze: o nowych rynkach zbytu dla polskich produktów,  ranking najlepiej sprzedających się polskich produktów na świecie, co przeszkadza polskim eksporterom i wiele innych.

OGŁOSZENIA DO  NUMERU SPECJALNEGO PRZYJMUJEMY DO  20 SIERPNIA!!!,ZAINTERESOWANE FIRMY PROSIMY O KONTAKT Z REDAKCJĄ. Tel/fax: 48  621 10 22, 509 212 281, email: press.inter.redakcja@wp.pl

Reklama

miejscenareklamex

Offers / Oferty

Check the most recent offers from various countries:

  • Poland
  • Germany
  • United Kingdom
  • And many more

Under construction

Kontakt

Kontakt z redakcją:
press.inter.redakcja@wp.pl

Nasze strony:
VITA 50 PLUS - www.Vita50plus.pl
Twój urlop, Twój Weekend - www.twojurloptwojweekend.pl