Z ostatniej chwili:
Dolar pod ostrzałem - środa, 03, czerwiec 2020 15:54
Polska traci na tym,że jest poza strefą euro - niedziela, 24, maj 2020 18:41
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Niemcy redukują bariery w zatrudnianiu obcokrajowców z poza UE

Znalezione obrazy dla zapytania: praca w fabryce niemcy

 

2020-02-20 00:36

 

Niemiecki rynek pracy redukuje bariery w zatrudnianiu obywateli pochodzących z krajów nienależących do Unii Europejskiej. Dla polskich pracodawców, którzy bardzo już licznie zatrudniają pracowników z Ukrainy, może oznaczać to kłopoty kadrowe. Co możemy zrobić, aby zatrzymać personel zza wschodniej granicy? Jak czytamy w komunikacie Trenkwalder Polska, potrzebne są działania zarówno na poziomie samych firm, jak i administracji.

Od 1 marca niemiecki rynek pracy otwiera się na pracowników z Ukrainy


Brak pracowników to problem, na który zwraca uwagę coraz to większa rzesza polskich pracodawców. Nie inaczej jest w Niemczech, w przypadku których rozwiązaniem nie okazały się ani uproszczone procedury zatrudniania migrantów z Bałkanów, ani migracje zarobkowe z innych krajów UE, ani też napływ uchodźców w latach 2015-2018.

Jak podaje Trenkwalder Polska, w 2018 roku na niemieckim rynku pracy istniało aż 1,2 mln wakatów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można również zakładać, że wolnych miejsc pracy będzie jeszcze więcej - badania Fundacji Bertelsmann’a wskazują, że - ze względu na problemy demograficzne i ekonomiczne innych krajów UE - liczba napływających do Niemiec specjalistów będzie jeszcze mniejsza.

I to właśnie ze względu na powyższe, Niemcy zdecydowały się na wprowadzenie przepisów, które mają ułatwiać cudzoziemcom dostęp do ich rynku pracy. Nowe regulacje wchodzą w życie od 1 marca bieżącego roku. Czy dla polskich pracodawców może to oznaczać odpływ pracowników z Ukrainy? Na pewno nie od razu - Ewelina Glińska-Kołodziej, Dyrektor Operacyjny Trenkwalder Polska uspokaja, że nasi zachodni sąsiedzi nie są jeszcze proceduralnie gotowi na tak dużą zmianę.

 

Kursy walut

Reklamy

miejsce na reklame

 

mebelplyt3eksportsekautotrans

 

UWAGA FIRMY !

Tradycyjnie już   nasze czasopismo „Eksport&Import” przygotowuje  na Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego  w Katowicach specjalne wydanie  w którym poruszamy  najważniejsze problemy  tych branż oraz promujemy  najlepsze firmy.

Ponadto w numerze: o nowych rynkach zbytu dla polskich produktów,  ranking najlepiej sprzedających się polskich produktów na świecie, co przeszkadza polskim eksporterom i wiele innych.

OGŁOSZENIA DO  NUMERU SPECJALNEGO PRZYJMUJEMY DO  20 SIERPNIA!!!,ZAINTERESOWANE FIRMY PROSIMY O KONTAKT Z REDAKCJĄ. Tel/fax: 48  621 10 22, 509 212 281, email: press.inter.redakcja@wp.pl

Reklama

miejscenareklamex

Offers / Oferty

Check the most recent offers from various countries:

  • Poland
  • Germany
  • United Kingdom
  • And many more

Under construction

Kontakt

Kontakt z redakcją:
press.inter.redakcja@wp.pl

Nasze strony:
VITA 50 PLUS - www.Vita50plus.pl
Twój urlop, Twój Weekend - www.twojurloptwojweekend.pl