• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Na świecie w ub. roku przybyło 5 mln dolarowych milionerów

 

    Pandemia wbrew początkowym oczekiwaniom przyczyniła się do dalszego wzrostu ilości milionerów na świecie.

W ub. roku przybyło 5, 2 miliona dolarowych milionerów, z czego najwięcej w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Wynika to z raportu Global Health Report przygotowanego przez analityków banku Credit Suisse. Rok 2020 stał się pierwszym w ciągu dziesięciu ostatnich lat, od kiedy publikowane są raporty, gdy dolarowi milionerzy stanowią więcej niż 1 proc wszystkich dorosłych żyjących na świecie.

 Największa grupa milionerów żyła w roku ubiegłym w USA. Było ich w sumie 22 mln, co jest o 1, 73 mln więcej niż w 2019 r. Kolejne miejsce zajmują Chiny gdzie żyje ponad 5, 3 mln milionerów, a których poczet od roku 2019 wzrósł w tym kraju o ponad 257 tysięcy, następnie Japonia, która ma 3, 7 milionerów, a ich liczba wzrosła w 2019 r. o 390 tys.. W Niemczech w 2019 r. przybyło ich 633 tys., a obecnie 2, 95 miliona osób uznawanych jest za milionerów.

 „ Ze względu na ograniczone w czasie pandemii wydatki znacznie wzrosły oszczędności, co powiększyło ich finansowe bogactwo i obniżyło zadłużenie” – powiada szefowa oddziału analiz Credit Suisse Nannette Hechler-Faydherber. „Największy wpływ ma na to prawdopodobnie zniżenie stóp ze strony banków centralnych. Jest to jeden z głównych powodów wzrostu cen akcji, cen domów, a to z kolei rzutuje bezpośrednio na nasze obliczenia bogactwa”- dodała. Credit Suisse w swym dorocznym raporcie bierze pod uwagę takie elementy jak: utrzymanie gotówki, taryfy, bankowe wkłady, cenne papiery, polisy ubezpieczeniowe. Autorzy uważają, że ilość dolarowych milionerów wzrośnie także w przyszłych latach szybciej niż przeciętne aktywa.

Kursy walut

Reklamy

miejsce na reklame

 

mebelplyt3eksportsekautotrans

 

Reklama

miejscenareklamex

Offers / Oferty

Check the most recent offers from various countries:

  • Poland
  • Germany
  • United Kingdom
  • And many more

Under construction

Kontakt

Kontakt z redakcją:
press.inter.redakcja@wp.pl

Nasze strony:
VITA 50 PLUS - www.Vita50plus.pl
Twój urlop, Twój Weekend - www.twojurloptwojweekend.pl